Англия победи Австралия с 1:0 в приятелски мач, който ще се изиграе на

...

В мач без много зрелище Уоткинс донесе победата на Англия над Австралия

Англия победи Австралия с 1:0  в другарски мач, който ще се изиграе на " Уембли ".

Първото по-интересно състояние в срещата бе в 13-а минута, откакто Кеапи Бакъс доближи до добра опция за отбелязване на гол. Той си освободи пространство и опита шанса си от отдалеченост, целейки се в десния ъгъл. Добрият му опит обаче беше париран от Сам Джонстън, който избави ужасно.

В 23-а минута Мичъл Дюк беше в добра позиция, достигайки до центриране от крилото, само че ударът му от дребното наказателно поле не беше задоволително прецизен и топката се размина с дясната греда на сантиметри. Пет минути по-късно Кай Роулс овладя подаване след рикоширала топка в наказателното поле, преодоля противник, само че насочи удара си на сантиметри над напречната греда.

Секунди по-късно Оли Уоткинс бе открит на чиста позиция, като сподели добра техника и най-после стреля по диагонала, само че топката  се отби от левия непряк дирек и не пожела да влезе във вратата на Австралия.

В 45-а минута Райън Стрейн сподели отлично допиране, овладявайки топката в наказателното поле и насочи удар в долния ляв ъгъл, само че в последния миг пред голлинията Дънк се хвърли на шпагат и съумя да почисти.

В 57-а минута Джак Грийлиш получи страховит диагонален пас от Трент Александър-Арнолд, като футболистът на Манчестър Сити овладя добре и пусна отлично подаване паралелно на голлинията, а то бе засечено от връхлитащия Оли Уоткинс, който откри резултата.

Стартови сформира:

Англия:  1. Джонстън, 6. Томори, 3. Коулил, 5. Дънк, 2. Арнолд, 7. Грийлиш, 4. Галахър, 8. Хендерсън, 10. Мадисън, 11. Боуен, 9. Уоткинс

Австралия:  1. Райън, 4. Роулс, 3. Бърджис, 19. Сютър, 13. Стрейн, 10. Гудуин, 22. Ървин, 20. Бакъс,6. Бойл, 8. Меткалф, 15. Дюк